Nõustun Taavi Rõivasega (aga mitte Jürgen Ligiga)

Esileht

Kommenteeri

Endine peaminister Taavi Rõivas teatas hiljuti poliitikast ja riigikogust lahkumisest ning eraettevõtlusesse suundumisest. Kui isiklikud poliitilised tipud on saavutatud ja riiklikul tasandil opositsioonis olemine teeb jõuetuks, siis tulebki edasi liikuda. Igati sümpaatne, et inimene ei jää mugavale ja tulusale riigikogu liikme positsioonile, vaid tahab panustada Eesti arengusse teistsugusel viisil.

Pean tunnistama, et maailmavaateliste erinevuste tõttu ei jaga ma just paljusid Taavi Rõivase seisukohti. Küll aga on minu jaoks kõnekas tema väljaütlemine Eesti Päevalehe poliitkast lahkumise intervjuus: “Ma väga-väga loodan, et Eestis on ärksaid ja toredaid inimesi eri valdkondadest, keda tõmbab poliitikasse. Me ei tohi poliitika suhtes mitte kunagi muutuda apaatseks, see on kõige ohtlikum, mis saab juhtuda” ¹. Igati nõus, sest kui ärksad ja toredad inimesed ei soovi kohalikul tasandil poliitika tegemises kaasa rääkida, siis peamegi leppima aastaid võimul olnud omavalitsusjuhtidega ning mõnes kohas vaikse stagnatsiooniga. Leian, et isegi kui inimesed ei tunne tõmmet poliitika vastu, siis kohalikul tasandil võiks olla tõukejõuks soov midagi muuta. Seda olukorras, kus ollakse millegi suhtes rahulolematud. Kui kõik tundub hästi, siis võib endale muidugi apaatsust lubada. Riigi tasandi poliitika ei ole samuti mingi raketiteadus. Ka seal kaasarääkimiseks on võimalik leida endale sobiv viis.

Taavi Rõivase poliitikast lahkumise peale arvas Jürgen Ligi, et see on korvamatu kaotus ². On see lahti seletatud kuidas on, sellise väitega ei saa ma kuidagi nõus olla. Minu meelest on kahetsusväärne ja ohtlik demokraatiale, kui võimu juurde ja poliitikasse jäävad pikaks ajaks ühed ja samad inimesed, kes on professionaalsete poliitikutena kaasa rääkinud omavalitsuse juhtimises või poliitikate kujundamises riiklikul tasandil, kuid kellel puudub toimetulekuoskus era- või kolmandas sektoris. Paraku näitab minu kogemus, et pikka aega võimupositsioonil olnud inimesed kipuvad võimu külge klammerduma ja isiklikku heaolu valijate omast ettepoole seadma. Korvamatu kaotus on see, kui sellised poliitikud liiga kauaks võimu juurde jäävad.

Soovin Taavi Rõivasele tuult tiibadesse ning Eesti poliitikasse rohkem ärksaid ja toredaid inimesi eri valdkondadest!

1 https://epl.delfi.ee/lp/poliitikast-lahkuv-taavi-roivas-utlesin-ratasele-et-liit-ekre-ga-on-suur-viga?id=91355473

2 https://www.err.ee/1147777/ligi-roivase-lahkumine-on-korvamatu-kaotus

Lisa kommentaar

Email again: