Tänades tervishoiutöötajaid

Esileht

Kommenteeri
Erinevatel päevadel tähistatakse erinevaid pidupäevi, tähtpäevi või tänatakse erinevate elualade esindajaid. Täna näiteks on rahvusvaheline õdede päev, mida on tähistatud Florence Nightingale'i sünniaastapäeval juba üle poolesaja aasta. Viimased kaks aastat on tervishoiutöötajatele olnud eriti keerulised ja seda enam tuleb nende tegevust väärtustada ja mitte võtta iseenesestmõistetavana. 
Õendusabi on tervishoius väga olulisel kohal ja õdede näol on tegemist oma ala professionaalsete spetsialistidega. Õed panustavad patsientide tervise edendamisse ja hoidmisesse ning kui on määratud ravi, siis tegelevad raviplaani jälgimisega. Covid-pandeemia on tähendanud tervishoiutöötajatele suurt koormust, pikki tööpäevi, perest eemal olemist ja töötamist väsimusega võideldes. Tänaseks võib pandeemia taandumise tõttu hingata veidi kergemalt, kuid tervishoiutöötajatele peaksime nende suure panuse eest selles tervishoiukriisis ikkagi tänulikud olema.

Oluline on märgata, tänada ja tunnustada, kasvõi ühel päeval aastas.  Sotsiaaldemokraadina pean siiski oluliseks, et iga eluala esindajad saaksid väärikat palka ja sellest palgast oleks võimalik ära elada. Väärikas palk tagab toimetuleku ka sellistes oludes nagu praegu, kus energiakriisi tõttu laieneb hinnatõus erinevatesse valdkondadesse. Väärikas palk võimaldab pühenduda oma tööle, milleks tervishoiutöötajate puhul on patsientide eest hoolitsemine. Väärikas palk võimaldab enda taastumist ja heaolu erinevate teenuste või puhkuse näol, mis Covid-kriisi tõttu on tervishoiutöötajatele eriti vajalik. Paraku on reaalsus see, et korralik puhkus ja taastumine on kahe aasta jooksul olnud antud sektoris kättesaamatuks luksuseks ja seda just ajalises mõttes. 

Väärikat palka peavad saama nii tervishoiutöötajad kui erinevate elualade esindajad. Riiklikult on võimalik tagada toimetulekut võimaldavat sissetulekut erinevate meetmetega. Kindlasti tuleks tulumaksust vabastada töötasu miinimumäär ning kehtestada erinevad maksuastmed vastavalt töötasu suurusele.  

Lisa kommentaar

Email again: